Багато людей, які ніколи або рідко бачили левреток, прагнуть дізнатися якнайбільше про них, адже вони такі незвичайні. Багато хто розчулюється, багато хто дивується. Утворилося чимало якихось незрозумілих міфів та чуток про левретку.
Відгуки про левретки часто бувають дуже суперечливі, залежно від досвіду та ступеня залучення власників. Спробуємо трохи відкрити завісу і чітко відповісти на "підступні" питання, що задаються про породу Левретка.
Запитання 1.
Чому левреток таки рідко можна побачити на вулицях міста?
Насправді левреток поступово стає дедалі більше. Ще на початку 20-х їх практично не було помітно в нашому місті. Зараз у Києві та взагалі в Україні спостерігається певний підйом у породі. Левретка – це собака не для двору чи вулиці. Найчастіше з нею гуляють у парку, подалі від проїжджої частини. Чому? Це хорт, яким необхідно рухатися більше, ніж решті представників чотирилапої братії. А де ще, як не в парку можна побігати цим швидконогим та стрімким істотам? Частково ще й тому, що левретки досить чутливі до шуму, а деякі просто не привчені до магазинів-вулиць. Деяким власникам простіше залишити свою левретку, що мирно спить на дивані в міській квартирі, ніж 2 години на день вигулювати в шумі вулиць. Саме тому левреток так мало на вулицях міста. Хоча, це собака-компаньйон і при нормальному вихованні та соціалізації - левретка дуже любить бути скрізь поряд з господарем, у будь-якій подорожі чи на прогулянці.
Запитання 2.
Чому левретка така худа?
Це питання можна почути найчастіше. Він завжди викликає усмішку чи усмішку, майже у всіх власників левреток. У левретки дуже тонка і ніжна структура, зовсім не схожа на структуру будь-якої іншої породи собак. Легка і витончена швидше але не худа !
Не все ще готові розуміти красу витонченої левретки. Нам трапляються частіше на очі громіздкі лабрадори, вгодовані такси, пухнасті пуделі. А тут – все на увазі. Вся анатомія під оксамитовою найтоншою шерстю. Собака - грація, що зійшла з полотен середньовіччя, собака, що розвиває швидкість зайця, що біжить, за лічені секунди! Як ви вважаєте, чи може такий собака мати зайву вагу?
У левретці є все необхідне для швидкого бігу та легких швидких стрибків – сухі сильні м'язи, міцні еластичні зв'язки та тонка легка кістка. Бувають лінії левреток надмірно полегшені, кажуть ще тонкокісткові. Вага таких левреток не перевищує 2,5-3,5 кг. Іноді у таких левреток, дійсно, «світяться» ребра. Але, повірте, це швидше не правило, а виняток, що говорить про неправильний режим утримання собаки, неписьменне годування і відсутність належної кількості прогулянок.
Звичайно, легка та витончена – левретка має бути за стандартом! Але деякі з левреток навіть дуже люблять поїсти і постійно обмежуються в раціоні. А якщо ні, то вони з'їдають більше норми і виглядають товстими.
Запитання 3.
Чи правда, що левретки не линяють і не пахнуть?
Звичайно, ні! Левретка, як і будь-який собака змінює свою вовну. Навіть люди регулярно втрачають волосся на голові... Але шерсть левретки ви рідко побачите на одязі, і тим більше на підлозі. Звичайно, буває час, коли вовна у левретки активно змінюється. Це зазвичай відбувається після зими, перед тєчкою і після пологів у сук. Але це відбувається плавно і майже непомітно. Особливо, якщо раціон харчування підібраний грамотно і левретка не відчуває нестачі у вітамінах, які відповідають за густоту та здоров'я вовни.
Левретки мають дуже приємний запах, зовсім не собачий. Вони навіть можуть пахнути медом чи молоком… Кожна по-своєму. У сім'ї левретки часто вночі сплять у ліжку із господарями. Зрозуміло, гігієнічні процедури необхідні маленьким хортом як і всім собакам, чищення зубів, купання, без цього навіть люди не дуже приємно пахнуть.
Запитання 4
Чи правда, що левретку важко привчити ходити в туалет у належному місці?
Відразу відповімо на це питання дуже категорично – ні, це не так! Питання в умінні та досвіді - читайте нашу спеціальну статтю на цю тему. Якщо до вас приїжджає щеня у віці 2.5-4 місяці, то це вам коштуватиме праці. І часу. Але не більше, ніж із цуценям іншої породи. Є невеликі нюанси.
Наприклад, у тому, що швидкість обміну речовин у маленького хорта вища, ніж у інших собак, а значить і частота природних відправлень буде трохи вищою.
Якщо ви привчаєте цуценя левретки справляти потребу на вулиці, то виводити його треба «на траву» спочатку 5-6 разів на день, як мінімум. Існує думка, якщо привчити левретку «ходити» на рушник або будь-яку іншу тканину, то всі тканинні поверхні в будинку сприйматимуться левреткою за «нову модифікацію горщика». Не погоджуся категорично! Мої левретки мали одночасно свій маленький туалет, у квартирі, саме рушник і жодних намірів забруднення дивана і килимів у той час не спостерігалося. Помічено, проте, що «ходіння» куди не треба, проявляється у певних лініях левреток, з нестійкою нервовою системою, простіше зі слабкою психікою.
Питання 5
Чи правда, що левретки часто ламають собі лапи?
Не частіше, ніж решта маленьких собак, наприклад, той-тер'єри, чихуахуа або йоркширські тер'єри. Як і будь-які витончені та рухливі собаки, левретки ризикують травмуватися, безумовно. Особливо в щенячому і підлітковому віці, коли кістки ростуть і ще мало зміцніли.
Давайте скористаємося простою аналогією. Ви ж не станете давати 5-річній дитині ніж або ножиці, знаючи, що вона може ними травмуватися. Ви не станете дозволяти дитині залазити на шафу або інші меблі та спостерігати, як дитя стрибатиме звідти. Звучить досить безглуздо, чи не так?
Так само і з левретками. У певному ніжному віці, цуценята левретки схильні демонструвати сміливість і намагаються зістрибнути звідусіль, де вище, часто дуріють і поводяться самовпевнено. У зростанні кістяка і м'язів приблизно 6-7 місяців спостерігається природний дисбаланс, тому цуценят до 9 місяців потрібно берегти і менше давати їм можливості зістрибувати.
Так само і з бігом лісом і по нерівній незнайомій поверхні. Ваша пильність у цей час завжди буде винагороджена. Але активний спосіб життя для левретки – це ключ до вирішення проблем із ламкістю! Не треба її зберігати як кришталеву статуетку. Правильне фізичне формування – ключовий елемент здоров'я левретки. "
Якщо вас щеня сидить днями на дивані, виходить на прогулянки лише зрідка або лише на 10-15 хв, щоб "зробити справи" - він не буде повноцінно сформований фізично (і супер -преміум корм тут не допоможе).
Запитання 6.
Чи правда, що левретки боягузливі?
Скоріше дуже обережні... Є певні лінії розведення левреток, де можна зіткнутися з боязкістю та нервозністю левреток. Але це зовсім не "боягузливість", що є, до речі, дискваліфікуючим пороком за стандартом. Будь-яку левретку можна і потрібно соціалізувати для того, щоб вона, від природи дуже чутлива, чудово почувалася в будь-якому місці, чи то на виставці, чи на прогулянці, в транспорті чи в гостях. Безумовно, це праця та час власника. Але точно так само вимагає соціалізації щеня будь-якої породи.
Запитання 7.
Чому левретка тремтить?
Левретка - це собака з ніжною нервовою організацією, та в її тілі помітне деяке тремтіння у певні моменти. Левретка не має спокійного, врівноваженого характеру як, наприклад, Уіппет. Вони часто сильно реагують на гучні звуки, а також на холодну погоду та вітер. Левретка не боїться – вона так відчуває, так відчуває світ – усією поверхнею шкіри. Якщо у вашої левретки сильніша психіка або вона вже доросла і впевнена в собі – ви майже не помітите тремтіння.
Запитання 8.
Чому левретка так дорого коштує?
Левретка, як і будь-який інший собака, гарного розведення, не коштуватиме дешево. Тут можна розібратися, чого Ви чекаєте від собаки, і порівняти це з ціною. Професійно вирощене щеня левретки від здорових, титулованих представників породи - ніколи не коштуватиме дешево. Це правило працює у будь-якій породі.
Купуючи левретку, ніколи не поспішайте! Поспілкуйтеся із заводчиком, задайте йому всі питання, які вас хвилюють. Обов'язково зайдіть до нього в будинок і поспостерігайте, як там живуть собаки і в яких умовах. Якщо Вас навіть не пустять на поріг – не роздумуючи, залиште ідею купівлі цуценя левретки у цьому будинку.
Обов'язково перед покупкою цуценя левретки - сходіть на виставку і подивіться на левреток наживо. Це не ті враження, які ви отримаєте після перегляду фото. Ніколи не ухвалюйте рішення про купівлю левретки спонтанно!
Запитання 9.
Скільки потрібно приділяти часу цуценяті левретки?
Дуже багато! І не тільки цуценяті, а й дорослому собаці. Якщо залишити малюка-левретку надовго одного будинку, ваш будинок після повернення можна буде не впізнати. Левретки не руйнівні, але дуже енергійні і спочатку їх гри потрібно направляти в правильне русло. Після 2-3 років левретка стає дуже спокійною і вдома їх просто можна не помітити. Хоча погратися і ганьбити – це будь ласка, у будь-якому віці.
Запитання 10.
Кого краще вибрати кобеля чи суку?
Відповідь це питання залежить від цього, навіщо купується щеня левретки й у яку сім'ю. Характер сук часто складніший, ніж у кобелів, але суки трохи спокійніші і розважливіші. Втім, як і люди. Спочатку, здається, що сука ніжніша з господарями, але пси дадуть повну фору в цьому питанні. Більш ніжного створення, ніж левретка-хлопчик – мабуть складно знайти. Пси більш рухливі і дуже енергійні, краще привчаються до вулиці, вони сміливіші і товариські, ніж суки. Але все дуже відносно, як і в будь-якій породі. Левретки настільки індивідуальні, що з кожним цуценям може бути все з точністю навпаки. Але, якщо ви хочете просто взяти цуценя в сім'ю, як улюбленця та компаньйона - вибирайте хлопчика!
Мишковська Мілена, Розплідник “Sunnymoon Place”
При копіюванні або використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.